Celestina Derma Anti Wrinkle

Celestina Derma ANTI WRINKLE

Cildin nem dengesini sağlamada önemli bir rol oynayan hyaluronik asit, ciltte dolgun, nemli ve genç bir görüntü oluşturur. Cildin elastikiyetini artırarak, kırışıklıkların azalmasına yardımcı olur. Mannitol cildin nemini artırarak yumuşak ve pürüzsüz kalmasını sağlar, ödemi çözer. Ozon yağı cilde antioksidan etki sağlar. Cildin bariyerini kuvvetlendirir, daha canlı görünmesini sağlar. Amino asitler cildin eksik amino asitlerine destek sağlar. Cilt onarımını destekler. Mineral kompleksi ile cildin eksik elementlerini ve enzim aktivitesini artırır. Cildin kolajen sentezini destekler. D-pantenol etkisi ile cildi nemlendirerek anti-aging etki sağlar.

1. ŞİŞE İÇERİK: Aqua, Hyaluronic Acid, Mannitol 2. ŞİŞE İÇERİK: Aqua, Panthenol, Tranexamic acid, Arginine, Glycine, Histidine, Isoleucine, Leucine, Lysine HCI, Methionine, Phenylalanine, Proline, Serine, Threonine, Tyrosine, Valine, Sodium acetate, Sodium glycerophosphate, Potassium chloride, Tryptophan, Magnesium chloride, Calcium chloride 3. ŞİŞE İÇERİK: Aqua, Ozonized sunflower seed oil, Acetyl cysteine, Niacinamide, Thiamine HCl, Riboflavin, Pyridoxine  
Panthenol
Deskpantenol; ciltte epitel oluşmasına, hasarlı bölgede epitel tabakasının yeniden gelişmesine yardımcı olarak çalışır. Doku ve organlardaki hızlı yenilenme ve kendini onarma sürecine yardımcı olur.
Tranexamic Acid
UV ışınlarının epidermisde hasar yaratıp, leke oluşumunu önler. Bu çok özel etkinliği, UV ışınları keratinositleri uyardığında artan melanisitlerin emilimini tetikleyen hormonların salınmasını önleyerek yapar. Aslında bu renklenme/koyulaşma tepkisi, cildin kendisini ve altındaki vücut dokularını korumak içindir. Traneksamik asit epidermisden daha derinlere doğru yönelen bu tetikleyici uyarıyı baskılar ve aşırı melanin üretimini ve lekelenmeyi önler.
Ozonized Sunflower Seed Oil
Ozonun antibakteriyel, antioksidan ve antienflamatuar etkileri mevcuttur. Cilt üzerinde yarattığı sınırlı oksidasyon etkisiyle growth faktörlerin aktivasyonunu sağlar. Bu etki ile doku rejenerasyonunu arttırıcı etkileri başlatır. Yapılan fare deneylerinde kıl folikülleri ile kollojen sentezini arttırıcı etkisi ve enfeksiyonları önleyici etkileri ile kombine bir cilt yenileyicidir.
Acetyl Cysteine
NAC, sülfür içeren sistein yapısında bir tiyoldur. Aslında, sistein’in içindeki sülfür, glutatyonun antioksidan aktivitesi için çok önemlidir. NAC, güçlü bir antioksidan görevi görür, serbest radikallerle doğrudan savaşabilir. Antioksidan etkilerinden dolayı DNA, hücreler, dokular ve organları hasara, inflamasyona ve zararlı maddelere karşı korur. Ciltte glutatyonu artırarak, hasardan korur. Cilt iltihaplanmasını azaltabilir ve cilt hücre bölünmesini normalleştirebilir. Egzama, deri tahrişi, radyasyon ile indüklenmiş deri hasarı, yara iyileşmesi ve akneye iyi gelir.
Niacinamide
Niasinamid, cildinizin bir seramid (lipit) bariyeri geliştirmesine yardımcı olur ve bu da cildin nemi tutmasını sağlar. Bu, özellikle egzamalı veya olgun bir cilde sahip bireyler başta olmak üzere, tüm cilt tipleri için faydalıdır. Nem tutmanın faydaları sadece kuru cilt tiplerine sahip olanlar için değildir. Ayrıca yağ bezlerinin ürettiği yağ miktarını düzenlemeye yardımcı olur ve aşırı sebum üretilmesini önler.
Thiamine HCL
Tiamin, karaciğerde aktive edilmiş şekli olan tiamin pirofosfatın (TPP) öncüsüdür. TPP ayrıca metabolik düzeyde temel bir koenzimdir. Nitekim Krebs döngüsünde karbonhidratların enerjiye dönüşmesine izin verir.
Riboflavin
Riboflavin vücuttaki kollajen seviyelerini düzenlemede rol oynar. Beslenmenizdeki riboflavin bakımından zengin yiyecekler saç ve cilt sağlığınızı korumada size yardımcı olabilir. Araştırmalar, kollajenin cilt elastikiyetini ve nemini iyileştirmeye yardımcı olabileceğini göstermektedir. Ayrıca kollajenin saç sağlığına da fayda sağlayabileceğini göstermektedir. Kollajenin farelerde saç uzamasını arttırmada etkili olduğunu bildiren bir hayvan çalışması mevcuttur.
Pyridoxine HCL
Hücredeki glikozun doğru kullanılmasına yardımcı olur. Saç büyümesinin aktive edilmesine, nemlendirmeye ve hücrelerde nemin tutulmasına, tahriş ve kafa derisi iltihabının giderilmesine, saç dökülmesini durdurmaya, kepekten kurtulmaya, kaşınmanın giderilmesine ve yağ metabolizmasının normalleşmesine katkıda bulunur.