Geoxyn Anti Hairloss

ANTI HAIR LOSS

Liposomal Cocktails

İçeriğinde bulunan B1, B2, B3, B5, B6 ve C vitaminleri saç derisine yoğun bakım yaparak, saçların dökülmesini engellemeye yardımcı olur.

İçerik

Aqua, Polysorbate 80, Panthenol, Tranexamic Acid, Ozonized Sunflower Seed Oil, Ascorbic Acid, Acetyl Cysteine, Glutathione, Glycerin, Niacinamide, Thiamine HCL, Riboflavin, Pyridoxine HCL, Magnesium sulphate, Biotin

Panthenol

Deskpantenol; ciltte epitel oluşmasına, hasarlı bölgede epitel tabakasının yeniden gelişmesine yardımcı olarak çalışır. Doku ve organlardaki hızlı yenilenme ve kendini onarma sürecine yardımcı olur.

Tranexamic Acid

UV ışınlarının epidermisde hasar yaratıp, leke oluşumunu önler. Bu çok özel etkinliği, UV ışınları keratinositleri uyardığında artan melanisitlerin emilimini tetikleyen hormonların salınmasını önleyerek yapar. Aslında bu renklenme/koyulaşma tepkisi, cildin kendisini ve altındaki vücut dokularını korumak içindir. Traneksamik asit epidermisden daha derinlere doğru yönelen bu tetikleyici uyarıyı baskılar ve aşırı melanin üretimini ve lekelenmeyi önler.

Ozonized Sunflower Seed Oil

Ozonun antibakteriyel, antioksidan ve antienflamatuar etkileri mevcuttur. Cilt üzerinde yarattığı sınırlı oksidasyon etkisiyle growth faktörlerin aktivasyonunu sağlar. Bu etki ile doku rejenerasyonunu arttırıcı etkileri başlatır. Yapılan fare deneylerinde kıl folikülleri ile kollojen sentezini arttırıcı etkisi ve enfeksiyonları önleyici etkileri ile kombine bir cilt yenileyicidir.

Ascorbic Acid

Saçı serbest radikallere karşı koruyan temel vitamindir. C Vitamini önemli antioksidan vitaminlerindendir. Saç derisi de dahil olmak üzere, vücuttaki kan dolaşımını arttırır. Saç kırılmalarına karşı koruyucu görev üstlenip saç büyümesini hızlandırır.

Acetyl Cysteine

NAC, sülfür içeren sistein yapısında bir tiyoldur. Aslında, sistein’in içindeki sülfür, glutatyonun antioksidan aktivitesi için çok önemlidir. NAC, güçlü bir antioksidan görevi görür, serbest radikallerle doğrudan savaşabilir. Antioksidan etkilerinden dolayı DNA, hücreler, dokular ve organları hasara, inflamasyona ve zararlı maddelere karşı korur. Ciltte glutatyonu artırarak, hasardan korur. Cilt iltihaplanmasını azaltabilir ve cilt hücre bölünmesini normalleştirebilir. Egzama, deri tahrişi, radyasyon ile indüklenmiş deri hasarı, yara iyileşmesi ve akneye iyi gelir.

Glutathione

Glutatyon ciltte aydınlanma yaratırken aynı zamanda leke tedavisine de katkısı olur. Ciltte detoks etkisi ile berraklaşma aydınlanma sağlarken, melanin yapımında etkili olan tirozinaz enzimini etkisiz hale getirerek leke oluşumunu önler veya lekenin tedavisini destekler. Pigmentler azalır, cilt tonundaki eşitsizlikler giderilir.

Niacinamide

Niasinamid, cildinizin bir seramid (lipit) bariyeri geliştirmesine yardımcı olur ve bu da cildin nemi tutmasını sağlar. Bu, özellikle egzamalı veya olgun bir cilde sahip bireyler başta olmak üzere, tüm cilt tipleri için faydalıdır. Nem tutmanın faydaları sadece kuru cilt tiplerine sahip olanlar için değildir. Ayrıca yağ bezlerinin ürettiği yağ miktarını düzenlemeye yardımcı olur ve aşırı sebum üretilmesini önler.

Thiamine HCL

Tiamin, karaciğerde aktive edilmiş şekli olan tiamin pirofosfatın (TPP) öncüsüdür. TPP ayrıca metabolik düzeyde temel bir koenzimdir. Nitekim Krebs döngüsünde karbonhidratların enerjiye dönüşmesine izin verir.

Riboflavin

Riboflavin vücuttaki kollajen seviyelerini düzenlemede rol oynar. Beslenmenizdeki riboflavin bakımından zengin yiyecekler saç ve cilt sağlığınızı korumada size yardımcı olabilir. Araştırmalar, kollajenin cilt elastikiyetini ve nemini iyileştirmeye yardımcı olabileceğini göstermektedir. Ayrıca kollajenin saç sağlığına da fayda sağlayabileceğini göstermektedir. Kollajenin farelerde saç uzamasını arttırmada etkili olduğunu bildiren bir hayvan çalışması mevcuttur.

Pyridoxine HCL

Hücredeki glikozun doğru kullanılmasına yardımcı olur. Saç büyümesinin aktive edilmesine, nemlendirmeye ve hücrelerde nemin tutulmasına, tahriş ve kafa derisi iltihabının giderilmesine, saç dökülmesini durdurmaya, kepekten kurtulmaya, kaşınmanın giderilmesine ve yağ metabolizmasının normalleşmesine katkıda bulunur.

Magnesium sulphate

Magnezyum sülfür ve oksijenden oluşur. Cildin yumuşamasını sağlar. Saçların hacim kazanması ve siyah noktaların azaltılması için kullanılabilir. Bunun dışında, deri döküntülerinde veya ciltteki yaralar için de faydalıdır.

Biotin

Saç için önemlidir, çünkü vücuda alınan besinlerin vücut tarafından sentezlenmesine ve emilimine yardımcı olur. Karbonhidrat, yağ ve saçın temel yapı taşı olan protein metabolizmasında rol oynar. Birçok enzimin yapısına girer, onları aktif ederek gıdaların vücuda yararlı hale getirilmesine yardımcı olur. Hücre büyümesindeki etkileri sebebiyle saçın sağlıklı uzamasına ve saç dökülmesinin kontrolüne yardımcı olur.