Celestina Derma Drop Remover

Celestina Derma DROP REMOVER

Glutathione + Pyruvic Acid + Acetylcysteine + Ozonated Oil + Tranexamic Acid

Glutatyon antioksidan etkisiyle ciltte aydınlanma yaratırken aynı zamanda leke tedavisine de katkısı olur. Ciltte detoks etkisi ile berraklaşma sağlar. Sistein yan zincirinde kükürt olan tiyol grubu içerir, cilt elastikiyetini ve dokusu destekler. Kolajen üretimi için oldukça önemli bir aminoasittir. Deri üzerinde yaşlanmayı geciktirici bir etkisi vardır. Traneksamik asid melaninleri üreten tirozinaz enzimini azaltır. Leke oluşumunu engeller. Ozon yağı cilde antioksidan etki sağlar. Cildin bariyerini kuvvetlendirir, daha canlı görünmesini sağlar. Pirüvik asid koyu lekelerin açılmasına destek olur. Cilt kararmasını doğal rengine dönüştürür, güneş lekeleri, yaşlılık lekeleri ve sivilce izleri gibi ciltteki pigmentasyon sorunlarının giderilmesine yardımcı olur.

İçerik

Aqua, Panthenol, Ozonize sunflower seed oil, Glutathione, Pyruvic acid, Ascorbic acid, Tranexamic acid, Acetylcysteine
Panthenol
Deskpantenol; ciltte epitel oluşmasına, hasarlı bölgede epitel tabakasının yeniden gelişmesine yardımcı olarak çalışır. Doku ve organlardaki hızlı yenilenme ve kendini onarma sürecine yardımcı olur.
Tranexamic Acid
UV ışınlarının epidermisde hasar yaratıp, leke oluşumunu önler. Bu çok özel etkinliği, UV ışınları keratinositleri uyardığında artan melanisitlerin emilimini tetikleyen hormonların salınmasını önleyerek yapar. Aslında bu renklenme/koyulaşma tepkisi, cildin kendisini ve altındaki vücut dokularını korumak içindir. Traneksamik asit epidermisden daha derinlere doğru yönelen bu tetikleyici uyarıyı baskılar ve aşırı melanin üretimini ve lekelenmeyi önler.
Ozonized Sunflower Seed Oil
Ozonun antibakteriyel, antioksidan ve antienflamatuar etkileri mevcuttur. Cilt üzerinde yarattığı sınırlı oksidasyon etkisiyle growth faktörlerin aktivasyonunu sağlar. Bu etki ile doku rejenerasyonunu arttırıcı etkileri başlatır. Yapılan fare deneylerinde kıl folikülleri ile kollojen sentezini arttırıcı etkisi ve enfeksiyonları önleyici etkileri ile kombine bir cilt yenileyicidir.
Glutathione
Glutatyon ciltte aydınlanma yaratırken aynı zamanda leke tedavisine de katkısı olur. Ciltte detoks etkisi ile berraklaşma aydınlanma sağlarken, melanin yapımında etkili olan tirozinaz enzimini etkisiz hale getirerek leke oluşumunu önler veya lekenin tedavisini destekler. Pigmentler azalır, cilt tonundaki eşitsizlikler giderilir.
Ascorbic Acid
Saçı serbest radikallere karşı koruyan temel vitamindir. C Vitamini önemli antioksidan vitaminlerindendir. Saç derisi de dahil olmak üzere, vücuttaki kan dolaşımını arttırır. Saç kırılmalarına karşı koruyucu görev üstlenip saç büyümesini hızlandırır.
Acetyl Cysteine
NAC, sülfür içeren sistein yapısında bir tiyoldur. Aslında, sistein’in içindeki sülfür, glutatyonun antioksidan aktivitesi için çok önemlidir. NAC, güçlü bir antioksidan görevi görür, serbest radikallerle doğrudan savaşabilir. Antioksidan etkilerinden dolayı DNA, hücreler, dokular ve organları hasara, inflamasyona ve zararlı maddelere karşı korur. Ciltte glutatyonu artırarak, hasardan korur. Cilt iltihaplanmasını azaltabilir ve cilt hücre bölünmesini normalleştirebilir. Egzama, deri tahrişi, radyasyon ile indüklenmiş deri hasarı, yara iyileşmesi ve akneye iyi gelir.
Pyruvic Acid
Koyu lekelerin açılmasına destek olur. Cilt kararmasını doğal rengine dönüştürür, güneş lekeleri, yaşlılık lekeleri ve sivilce izleri gibi ciltteki pigmentasyon sorunlarının giderilmesine yardımcı olur.