DRUS Base

DRUS BASE

Liposomal Ozone + Acetylcysteine

Ozon lipozomları cilde antioksidan etki sağlar. Cildin bariyerini kuvvetlendirir, daha canlı görünmesini sağlar. Sistein yan zincirinde kükürt olan tiyol grubu içerir, cilt elastikiyetini ve dokusu destekler. Kolajen üretimi için oldukça önemli bir aminoasittir. Deri üzerinde yaşlanmayı geciktirici bir etkisi vardır.

İçerik

Liposomal ozone, Acetylcysteine, Polyethylene glycol 400, Glycerine, Distilled water

Ozonized Sunflower Seed Oil
Ozonun antibakteriyel, antioksidan ve antienflamatuar etkileri mevcuttur. Cilt üzerinde yarattığı sınırlı oksidasyon etkisiyle growth faktörlerin aktivasyonunu sağlar. Bu etki ile doku rejenerasyonunu arttırıcı etkileri başlatır. Yapılan fare deneylerinde kıl foliküllerini arttırıcı etkisi, kollojen sentezini arttırıcı etkisi ve enfeksiyonları önleyici etkileri ile kombine bir cilt yenileyicidir.

Acetyl Cysteine

NAC, sülfür içeren sistein sayesinde bir tiyoldur. Aslında, sistein’in içindeki bu sülfür, glutatyonun antioksidan aktivitesi için çok önemlidir. NAC, güçlü bir antioksidan görevi görür, serbest radikallerle doğrudan savaşabilir. Antioksidan etkilerinden dolayı DNA, hücreler, dokular ve organları hasara, inflamasyona ve zararlı maddelere karşı korur. Ciltte glutatyonu artırabilir, hasardan korur. NAC ayrıca cilt iltihaplanmasını azaltabilir ve cilt hücre bölünmesini normalleştirebilir. Bunun için kullanılmış olan NAC egzama, deri tahrişi, radyasyon ile indüklenmiş deri hasarı, yara iyileşmesi, ve akneye iyi gelir.