Yetişkinler için Burun Temizleyici ve Nemlendirici Sprey

MY DEFENCE YETİŞKİN AĞIZ BOĞAZ BURUN SPREYİ

Etken maddesi nano teknolojik olarak hazırlanmış lipozomlarla oluşturulmuştur. Bu lipozomların yapılan mikrobiyolojik çalışmalarda bakteri ve virüsler üzerinde etkinliği tespit edilmiştir. Nanoteknolojik lipozomların dezenfektan etkileri ile mikroorganizmaların üremesini engellediği kanıtlanmıştır.

MY DEFENCE Nasal Sprey burun tıkanıklığı ve burun deliğinin yıkanması amacıyla kullanılan, burun nemlendirici izotonik solüsyonudur. İçeriğindeki gliserin burun yolunu nemlendirerek kurumuş yabancı cisimleri yumuşatır. Nanoteknolojik lipozom solüsyonu mikroorganizmaların burun yolunda tutunması engeller. Aynı zamanda dokuda iyileşmeye yardımcı etkisinden yararlanılır. İçeriğinde bulunan hyaluronik asit ile burun mukozası üzerinde bariyer oluşturarak yabancı cisimlerin tutunmasını zorlaştırır. Mentolün antibakteriyel etkisinden yararlanılmaktadır.

MY DEFENCE Nasal Sprey mukoza üzerinde koruyucu tabaka oluşturur. Hastalıkların oluşmasına sebep olan bakteri ve virüslerin burun mukozasında tutunmasını engellemeye yardımcı olur. Allerjiye sebep olan polen ve yabancı maddelerin yapışmasını önleyerek kaşıntı ve akıntı gibi reaksiyonların oluşmasını engeller.

Burun yolunu nemlendirerek, yabancı cisim ve mikroorganizmaların dışarıya atılmasını sağlar. Burun yolunu temizleyerek açık tutulmasına, dolayısıyla burun tıkanıklığının azaltılmasına yardım eder. Gribal enfeksiyonlar ve bakteriyel enfeksiyonların azaltılması, burun yoluyla bulaşan damlacık enfeksiyonlarının burun mukozasında yerleşmesini engellemek amacıyla kullanılır. Sinüslerin tıkanması durumunda sinus temizliği amacıyla kullanılır. Ameliyat öncesi ve sonrası burun mukozasında biriken ölü dokuların ortamdan uzaklaştırılmasında etkilidir.

 

ENDİKASYONLAR

• Sinüs ve burun problemlerinde
• Burun tıkanıklığında
• Burun boşluğunu yıkamada
• Burun boşluklarının yıkanması ve nemli kalmasında
• Burun mukusunu incelterek toz, polen ve allerjiye sebep olan yabancı maddelerin atılmasında
• Burun ameliyatları öncesi ve sonrasında burun mukozasının iyileşmesine destek olmada
• Bakteri ve virüslerin yerleşmesine engel olmada
• Mukus oluşumunun azaltılmasında kullanılır.

 

İÇERİK

Nanopartikül lipozomlar, gliserin, hyaluronic asit, mentol, distile su, NaCl

 

KULLANIM ŞEKLİ

Kullanmadan önce şişeyi çalkalayın. Günde 2-3 kez her iki burun deliğine iki doz sıkınız. Mikroorganizmalardan korunmak amacıyla kalabalık ortamlarda ve burunda akıntı hissettiğinizde 2 saatte bir her iki burun deliğine iki doz sıkılması önerilmektedir. Alerjik rinit hastaları allerjiye sebep olabilecek ortamlarla karşılaştıklarında yıkama amacıyla 2 saatte bir her iki burun deliğine iki doz sıkılması önerilmektedir. Sinüslerin yıkanması için başınızı geriye doğru alarak solüsyonun sinüslere ulaşmasını sağlayınız. Solüsyon mukoza içine ulaşınca başınızı öne alarak solüsyonun geri akmasını sağlayın. Ameliyatlardan önce ve sonra burun mukozasının enfeksiyonlardan korunması amacıyla günde 3-4 kez, 2 doz kullanılmalıdır.

 

UYARILAR

İçerikte bulunan etken maddelere karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez. Allerjik reaksiyonlar, aşırı ağrı kızarıklık gibi durumlarda doktorunuza danışınız. MY DEFENCE’i çocukların göremeyeceği, erişemeyeceği yerlerde ve ambalajında saklayınız. 5-25 °C’nin arası ısıda saklayınız. Dondurmayınız. Uzun süre kullanılmayacaksa buz dolabında 2-8 derece arasında saklayınız. Yüksek dozda kullanılması halinde larinks irritasyonu ve ses kısıklığı yapabilir. Bu durumda ürünün kullanılmasına ara verilmesi gerekmektedir. Yüksek dozlarda kullanılması ve tamamının içilmesi halinde doktorunuza danışınız. Hamileler ve emzirenlerde kullanımı ile ilgili doktorunuza danışınız. Son kullanma tarihiyle uyumlu olarak kullanınız. Ambalajdaki son kullanma tarihinden sonra MY DEFENCE’i kullanmayınız. Eğer üründe ve/veya ambalajında bozukluklar fark ederseniz MY DEFENCE’i kullanmayınız. 14 yaş altı çocuklar için pediatric nasal sprey önerilir.