Celestina Derma Skin Refiner

Celestina Derma Skin Refiner

Amino Acid Complex, Mineral Complex, Ozonated Oil,  Panthotenic Acid

Amino asitler cildin eksik amino asitlerine destek sağlar. Cilt onarımını destekler. Mineral kompleksi ile cildin eksik elementlerini ve enzim aktivitesini artırır. Cildin kolajen sentezini destekler. Ozon yağı cilde antioksidan etki sağlar. Cildin bariyerini güçlendirerek daha canlı görünmesini sağlar. D-pantenol etkisi ile cildi nemlendirerek anti-aging etki sağlar.

İçerik

Aqua, Pantothenic acid, Glycine, Ozonize sunflower seed oil, Sodium acetate, Sodium glycerophosphate, Sodium chloride, Arginine, Histidine, Isoleucine, Leucine, Lysine, Methionine, Phenylalanine, Proline, Serine, Threonine, Tryptophan, Tyrosine, Valine, Potassium chloride, Magnesium chloride, Calcium chloride
Panthenol
Deskpantenol; ciltte epitel oluşmasına, hasarlı bölgede epitel tabakasının yeniden gelişmesine yardımcı olarak çalışır. Doku ve organlardaki hızlı yenilenme ve kendini onarma sürecine yardımcı olur.
Tranexamic Acid
UV ışınlarının epidermisde hasar yaratıp, leke oluşumunu önler. Bu çok özel etkinliği, UV ışınları keratinositleri uyardığında artan melanisitlerin emilimini tetikleyen hormonların salınmasını önleyerek yapar. Aslında bu renklenme/koyulaşma tepkisi, cildin kendisini ve altındaki vücut dokularını korumak içindir. Traneksamik asit epidermisden daha derinlere doğru yönelen bu tetikleyici uyarıyı baskılar ve aşırı melanin üretimini ve lekelenmeyi önler.
Ozonized Sunflower Seed Oil
Ozonun antibakteriyel, antioksidan ve antienflamatuar etkileri mevcuttur. Cilt üzerinde yarattığı sınırlı oksidasyon etkisiyle growth faktörlerin aktivasyonunu sağlar. Bu etki ile doku rejenerasyonunu arttırıcı etkileri başlatır. Yapılan fare deneylerinde kıl folikülleri ile kollojen sentezini arttırıcı etkisi ve enfeksiyonları önleyici etkileri ile kombine bir cilt yenileyicidir.
Amino Asid Kompleks
Kolajen yapımında yer alan amino asid kompleksi ciltte kolajen üretimini tetiklemeleri sayesinde cildin daha nemli ve gergin olmasını sağlar. Yaşlanma izlerini azaltmak amacıyla kullanılmaktadır. Cildin daha parlak hale gelmesine, saç ve tırnakların gelişimine katkı sağlar. Bilimsel araştırmalara göre kolajen içerisinde bulunan kolajen peptitleri cilt kuruluğunu ve kırışıklıkları azaltmaya yardımcı olmaktadır.
Mineral Kompleks
Enzimlerin aktivitesini arttırır. Saç ve cilt için gerekli sentez basamaklarında yer alarak saç ve cildin daha sağlıklı kalmasını sağlar.