Site Loader
WHATSAPP

Kırmızı Örümcek İlaç, Kırmızı Örümcek İlacı, Kırmızı Örümcek İlaç Fiyatı, Kırmızı Örümcek ile Mücadele, Kırmızı Örümcek Doğal Yöntem, Kırmızı Örümcek Nedir

 

+90 850 307 73 30WHATSAPP


ÜRÜN HAKKINDA DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYIN


Farmoxyn Liposome DRUS Spdr

EC FERTILIZER – SIVI GÜBRE ÇÖZELTİSİ (MAGNEZYUM SÜLFAT İÇERİKLİ)

BİTKİ DESTEK

Yavaş Salınımlı Etki

UYARILAR ÖNLEMLER: Dikkat! Çocuklardan, evcil hayvanlardan ve gıdalardan uzak tutunuz. Asla uygun doz oranlarını aşmayınız ve sadece gerekli olan yerlerde kullanınız. Göz, yüz ve deri ile temas ettirmeyiniz. Temas halinde bol su ile yıkayınız. Önerilen dozajı aşmayınız. Kullanımdan sonra ellerinizi bol su ile yıkayınız. Kullanılmış olan boş ambalajları başka amaçlarla kullanmayınız. Kullandıktan sonra ambalajları imha ediniz. Toprak ve/veya yaprak analizi yaptırılarak gübre kullanılması tavsiye edilir.

DEPOLAMA: Ürün, kendi orijinal ambalajında, serin ve kuru ortamda 0 °C / + 30 °C arasında, depolandığında, fiziksel ve kimyasal özelliklerini en az 2 yıl korur. Bu nedenle, ürünü kendi orijinal ambalajında, kuru ve serin bir yerde, belirtilen sıcaklıklar arasında muhafaza ediniz. Ürünü, her ne şekilde olursa olsun, güneş ışığına maruz bırakmayınız. Uzun süre saklama amacıyla buzdolabında tutulması önerilir.

KULLANIM ŞEKLİ: Ürünü kullanmadan önce birkaç dakika sıkıca çalkalayınız. Ürünün etkili olması için iyice çalkalayınız. Yeterli karıştığından emin olmak için şişenin kapağını açın ve bulanık renk aldığını görün. Çalkalama işlemi sonrası beklemeden su içine dökerek suyu hemen karıştırınız.

DOZLAMA: Uygulama dozu %0.2-%0.4 aralığında uygulanacak bölgeye göre değişmektedir. Yapraktan spreyleme yönteminde 7-10 günde bir hasata kadar uygulanmalıdır. 1 ton suda 3 litre solüsyon karıştırılarak 20 dekar alan yapraktan sulama önerilir.

FİRMA BEYANI: İmalatçı firma, tavsiyelerine uyularak kullanıldığında, ürünün kalitesini garanti eder. Ancak, üretici tarafından, ürünün kullanımı, firmamızın kontrolü dışında olduğundan, hatalı kullanım ve karışımlardan dolayı oluşabilecek olumsuzluklar ile amaç dışı kullanım ve depolamadan doğacak sorunlardan firmamız mesuliyet kabul etmez. Ürünün, spesifikasyonuna uygunluğu, sadece, ürünün teslimi sırasında, firma garantisi altındadır.

GARANTİ EDİLEN İÇERİK: Suda Çözünür Magnezyum %5, Bor %1, Mangan %4, Molibden %01

Uygulama Tablosu

Farmoxyn DRUS Spdr Uygulama Tablosu

Kırmızı Örümcek Nedir

Kırmızı örümcek, ülkemizde birçok bölgede, sık sık görülen zararlılar arasında sayılıyor. Yüksek hava sıcaklıkları, aşırı ve bilinçsiz tarım ilacı kullanımı, iklim değişiklikleri gibi nedenlerle zaman zaman popülasyonu hızla yükselebilen örümcekler, tarımsal üretime zarar verebiliyor. Akarlar olarak da adlandırılan cins, çıplak gözle zor görülecek kadar küçük tarif ediliyor. Yumurta veya armut biçiminde olan kırmızı örümcekler, derilerinde farklı şekilde tüyler ve dikenler taşıyor.

Larvası 3 çift, nimf ve erginleri 4 çift bacaklı olan kırmızı renkteki örümcekler, verdikleri zarar nedeniyle çiftçilerimizin korkulu rüyası oluyor. Larvalar, ergin olana kadar 3 kez gömlek değiştiriyor. Bir kırmızı örümcek dişisinin 100 ile 200 adet kadar yumurta bırakabildiği kayıtlara geçiyor. Üstelik yılda, çevre koşullarına bağlı olarak, 10-12 kadar döl verebilme yeteneği nedeniyle çok hızlı üreyebildikleri biliniyor. Tarım ve Orman Bakanlığı’nın yayımladığı kılavuz uyarınca, kırmızı örümcek erginleri, 0.5-0.7 mm boyunda, oval şekilde oluyor.